Politike

“Kam luajtur futboll që 11 vjeç”/ Basha: E di vlerën që ka edukimi fizik, është turp që sporti shqiptar të…

Gjatë takimit ata janë ndalur edhe tek sporti, ku Basha është bërë nostalgjik, duke thënë se ai vetë ka luajtur volejboll kur ishte vetëm 11 vjeç. Ndër të tjera kreu  Opozitës, tha se ia di vlerën edukimit fizik, duke shtuar se është turp që sporti shqiptar të trajtohet ashtu si sot. 
Featured image of article: “Kam luajtur futboll që 11 vjeç”/ Basha: E di vlerën që ka edukimi fizik, është turp që sporti shqiptar të… Lulzim Basha

GJIROKASTËR- Kryetari i Partisë Demokratike, ditën e sotme ka qenë në Gjirokastër, ku dhe ka zhvilluar takime me prefesionistë të fushave të ndryshme.

Gjatë takimit ata janë ndalur edhe tek sporti, ku Basha është bërë nostalgjik, duke thënë se ai vetë ka luajtur volejboll kur ishte vetëm 11 vjeç. Ndër të tjera kreu  Opozitës, tha se ia di vlerën edukimit fizik, duke shtuar se është turp që sporti shqiptar të trajtohet ashtu si sot.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Edhe unë kam luajtur volejbooll që 11 vjeç, e di vlerën e madhe që ka edukimi fizik. Është respekti i trupit dhe shëndetit. Është turp që sporti shqiptar të trajtohet ashtu si sot. Gjirokastrës dhe Shqipëirsë nuk i mungojnë talentet dhe tifozët.“- ka thënë ai.

(a.k.dosja.al)

Shto Koment