Showbiz

‘Kam bërë 6 teste deri tani’/ COVID-19 frikëson Maria DeFilipi-n, moderatorja italiane tmerrohej se mund të merrte virusin nga njerëzit: Mbaja një pompë në çantë për qetësim, isha në ankth

Maria De Filipi ka treguar se ka kryer 6 teste per COVID-19 dhe se gjithmonë qëndron me doreza dhe dizefektant me vete.
Featured image of article: ‘Kam bërë 6 teste deri tani’/ COVID-19 frikëson Maria DeFilipi-n, moderatorja italiane tmerrohej se mund të merrte virusin nga njerëzit: Mbaja një pompë në çantë për qetësim, isha në ankth Maria De Filipi
Përditësuar:

ITALI– Prezantuesja e njohur italiane Maria De Filipi ka pranuar se ishte frikësuar shumë muajt e fundit për shkak të pandemisë së Covid-19.

‘Për mua nuk ka qënë si një shëtitje’ janë fjalët e moderatores të thëna në një intervistë për revistën e njohur ‘Oggi’.

Ajo ka treguar se ka kryer 6 teste dhe se gjithmonë qëndron me doreza dhe dizefektant me vete.

‘Kam bërë 6 teste seriologjike në mesin e shumë prokupacioneve udhëtoj me doreza dhe dizefekantë’ është shprehur ajo gjatë intervistës. Gjithashtu puna e saj ia ka shtuar më shumë ankthin dhe tmerrohej kur i duhej të takonte njerëz.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për shkak të punës më duhej të takoja vazhdimisht njerëz dhe vazhdimisht tmerroheja nga fakti se mund të merja virusin. Për këtë aryse mbaja dhe një pompë në çantën time dhe në komedinën e krevatit dhe e përdorja shpesh për tu qetësuar. Isha në ankth’.

Në fund të intervistës Maria i bëri thirrje njerezve për kujdes edhe pse situata është drejt përmiresimit:

E vërteta është se nuk ka mbaruar, të gjithë duhet të mësojmë të jetojmë me këtë virus, duhet të mësohemi me distancimin dhe të mendojmë ndryshe”.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment