Politike

“Kalorës vazhdo prit koka brenda PS”, Lefter Maliqi paralajmëron Ramën: S’do i gëzosh 61 bashkitë

Në një postim në “Facebook”, Maliqi shkruan se vetëm largimi i Ramës e pastron Shqipërinë nga ndotjet, krimi, drogë e korrupsioni, teksa komenton aksionin e bashkive për pastrimin e plehrave.
Featured image of article: “Kalorës vazhdo prit koka brenda PS”, Lefter Maliqi paralajmëron Ramën: S’do i gëzosh 61 bashkitë Lefter Maliqi

TIRANË- Deputeti Lefter Maliqi i ka bërë thirrje kryeministrit Rama, të reflektojë pasi nuk do t’i gëzojë 61 bashkitë e marra më 30 Qershor.

Në një postim në “Facebook”, Maliqi shkruan se vetëm largimi i Ramës e pastron Shqipërinë nga ndotjet, krimi, drogë e korrupsioni, teksa komenton aksionin e bashkive për pastrimin e plehrave.

Mesazhi i plotë i Lefter Maliqit:

Vetem largimi i Rames pastron Shqiperin nga ndotjet,krimi,droga,korrupsioni etj.Rama poston foto nga pastrimi i plehrave te qyteteve ne bashkite moniste. Thirri mëndjes nuk pijnë ujë hipokrizit,ligësit e tua. Pastro veten nga krimi,korrupsioni,pabesite,mosmirenjohjet. Pastro nga kriminelet qeverin,parlamentin,drejtuesit e administrates,kryebashkiaket etj.

Deliri,euforia,arroganca ,pushteti te ka marr mëndjen. Harroje se do i gezosh 61 Bashkite,mos u fry kot se e di qe opoziten sdo qe ta kesh, e di qe do Diktaturen e dime qe do vetem Rilindjen por nuk do ja harrish dot ta shuash opoziten e bashkuar,mgjse po investon per percarje per panik per reklama e himazh te keq per opoziten duke investuar te krijosh partiçka te reja brenda opozites. Dardha e ka bishtin prapa,ligesive,prapaskenave te tua do ju vij fundi.

Vazhdo kalores prit koka brenda Ps,plackite e vidhe vendin,ironizo,qesh diten se naten e di qe ste ze gjumi.Te jane mbledhur te gjithe te keqijat bashke po te mbushet kupa plot.Shpejt do te zbrazet dhe do ikesh me turp si asnje tjeter nga poitika dhe nga kjo bote.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Do ikesh me turp jo vetem nga robi por dhe nga zoti.E di qe sbeson dhe mire bënë se kur ta pesosh do thuash ku e kam ertv e famshme ,po mamicen,tao taon,ciu ciun etj etj.Shume endrra sheh naten por do i shohesh reale diten,dhe dita do te duket nate.

Cdo gje shpejt do te erresohet.Historia do flas ,na ishte njeher nje kalores i gjate,udhehoqi rilindjen plot me drog,mafie,krim,korrupsion,vrasje,grabitje,intriga e pabesi por sic ishte ashtu e pesoj nga robi dhe zoti.Ske pare gje akoma ,e gerreve tepsinë,po te prishet timoni,spo sheh më filxhan ,e harrove Romeon dhe Xhuljeten,se te kane dal shume kriminel kryebashkiak,deputet,drejtues institucionesh,te kane dal shume pergjime nga nderkombtaret,po e mban shtetin me te fort dhe banda ne veri e jug,i kape te gjitha institucionet.

Prokurorin po e perdor sipas qejfit po zvarrit hetimet po i delegon tek prokuroret besnik te Rilindjes,policine po e versul mbi opoziten dhe popullin ,shantazhe,gjoba ,kercenime etj dhe jo per rend e siguri se cdo dite vrasje,kanosje,vjedhje,aksidente.Parlamentin e kape te gjithe votojne sic do ti dhe tao tao, pervec 5-6 deputeteve,median po e komandon,pushtetin lokal e zaptove me votime moniste,popullin e varferove,oligarket i pasurove,kudo rritje cmimesh,rritje taksash,gjoba etj.Kalores ku do i cosh gjithe ate pasuri te popullit?

2 m vend ke edhe ti edhe une edhe i varfri. Boll me me shoë e statuse sikur punon e te dhimbset vendi,do ikesh me turp.Suksese ne jetë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment