Rajoni

Kaloi Covid, Kryepeshkopi Janullatos vazhdon të ketë probleme shëndetësore, kurohet në shtëpinë e tij në Athinë

Kryepeshkopi Anastas Janullatos vazhdon te kete veshtiresi ne shendet, pasi kaloi koronavirusin.
Featured image of article: Kaloi Covid, Kryepeshkopi Janullatos vazhdon të ketë probleme shëndetësore, kurohet në shtëpinë e tij në Athinë Anastas Janullatos

ATHINË– Gjendja shëndetësore e Kryepeshkopit të Shqipërisë Anastas Janullatos nuk paraqitet aspak e mirë.

Pasi mundi betejën me Covid dhe mundi të dilte nga spitali “Evangjelismos”, Janullatos ka patur sërish shqetësime shëndetësore si temperaturë të lartë.

91-vjeçari po vazhdon kurimin në shtëpinë e tij në lagjen Psykiko të Athinës, pasi ka ethe dhe temperaturë 37 dhe disa vija. Mesa duket këto janë pasojat shëndetësore që ka lënë virusi në trupin e kryepeshkopit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Janullatos u prek nga virusi Covid-19 në 11 nëntor dhe një avion ushtarak grek mbërriti në Tiranë për ta transportuar atë drejt Athinës. Ai qëndroi nën kujdesin e mjekëve për 11 ditë ndërsa doli nga spitali pasi u tha se arriti ta mposhtë virusin

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment