Virale

FOTOT/ Mrekullitë e botës së egër, disa nga kafshët e veçanta që vështirë të besohen se jetojnë vertetë

Këto krijesa kaq magjike në llojin e tyre të japin përshtypjen sikur nuk ekzistojnë në një planet me gjallesat e tjera.

Shkencëtarët vazhdojnë zbulojnë kafshë që janë shumë të rralla dhe në shikim të parë nuk duken si të vërteta.

Është e mrekullueshme ku në 8.7 milionë  specieve bimore dhe shtazore që jetojnë në planetin tonë shkencëtarët vazhdojnë të zbulojnë gjallesa aq të rralla dhe të bukura si kali bardhë e zi, majmun i kuq apo dhe zhapik i zi.

Këto krijesa kaq magjike në llojin e tyre të japin përshtypjen sikur nuk ekzistojnë në një planet me gjallesat e tjera.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo mund të jetë dhe sfida e natyrës me imagjinatën e njeriut për të zbuluar gjithmon gjëra kaq të bukura që të kënaqin sytë.

(D.K. Dosja.al)

Shto Koment