Rajoni

Kadri Veseli flet për darkën në shtëpinë e presidentit Thaçi

Kadri Veseli ka folur së fundmi në lidhje me darkën e djeshme në shtëpinë e Hashim Thaçit
Featured image of article: Kadri Veseli flet për darkën në shtëpinë e presidentit Thaçi Edi Rama, Ramush Haradinaj, Hashim Thaçi, Fatmir Limajn , Behgjet Pacolli, Kadri Veseli
Përditësuar:

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur së fundmi në lidhje me darkën e djeshme me kryeministrin Edi Rama. 

Në një takim në një shkollë ai u pyet në lidhje se çfarë disktuan me Edi Ramën, Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinajn.  ”Ia uruam shtëpinë e re Hashim Thaçit”, është shprehur ai dhe nuk ka treguar detaje nga takimoi. 

Ndërsa sa i përket taksës ai ka thënë se kjo tarifë do të mbetet derisa Serbia t’i njohë si shtet. 

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Edi Rama ka darkuar me disa nga figurat kryesore të politikës në Kosovë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të qeshur u shfaqën  në foto kryeministri Edi Rama,  presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, kryeministri Ramush Haradinaj, kryeparlamentari Kadri Veseli, së bashku me zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj dhe ministrin e Punëve të Jashtme, Behgjet Pacollin.

Ende nuk dihen detaje nga ky takim dhe se çfarë u diskutua në të por duhet të themi se çështja kryesore tani në Kosovë është ajo e kufinjve me Serbinë. (Lexo edhe këtë)

J.V/Dosja.al

Shto Koment