Kuriozitete

Ka “pushtuar” botën/ Këto janë 12 shtetet që nuk janë prekur fare nga pandemia e COVID-19

Edhe pse pacientë dhe viktima janë shënuar në plot 188 shtete, disa të tjerë nuk kanë raportuar asnjë rast, duke shpallur edhe “fitoren” ndaj virusit që ka “pushtuar” botën.
Featured image of article: Ka “pushtuar” botën/ Këto janë 12 shtetet që nuk janë prekur fare nga pandemia e COVID-19 Foto ilustruese

Deri më tani në rang botëror janë shënuar 13,062,579 raste të prekura nga pandemia e koronavirusit, prej të cilëve rreth 572 mijë prej tyre kanë ndërruar jetë. Por disa shtete pretendojnë se nuk janë të prekur nga panemida.

Edhe pse pacientë dhe viktima janë shënuar në plot 188 shtete, disa të tjerë nuk kanë raportuar asnjë rast, duke shpallur edhe “fitoren” ndaj virusit që ka “pushtuar” botën.

Bëhet fjalë për: Kiribati; Ishujt Marshall; Shtetet e Federuara të Mikronezisë; Nauru; Koreja e Veriut; Palau; Samoa; Ishujt Solomon; Tonga; Turkmenistani; Vanuatu dhe Tuvalu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Marrë nga Wanderlust.co.uk

(k.m/dosja.al)

 

Shto Koment