Sport

Ka pakt me Barcelonën, PSG heq dorë përfundimisht nga ylli i skuadrës

Presidenti Nasser Al-Khelalifi do ta shesë Neymar-in për 150 mln euro
Featured image of article: Ka pakt me Barcelonën, PSG heq dorë përfundimisht nga ylli i skuadrës Lojtarët e PSG-së

PSG e ka humbur plotësisht durimin për brazilianin Neymar.

Drejtuesit deri para disa muajsh ishin në luftë me sulmuesin dhe Barcelonën për ta mbajtur në Paris, por gjërat kanë ndryshuar. Presidenti Nasser Al-Khelalifi ka reaguar dhe u ka komunikuar drejtuesve të tij se do ta shesë për 150 milionë euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Plani i tij kuptohet. Barcelona tashmë e ka bindur lojtarin të transferohet në “Camp Nou”. Duke ditur temperamentin e tij, PSG është e vetëdijshme se ai nuk do të japë kurrë maksimumin në Paris.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment