Sport

Ka optimizëm në Serie A, Asambleja bën gati protokollin për rikthimin e tifozëve

Sipas planit synohet një hapje graduale, fillimisht me një numër minimal të pranishmish, që do të zbatojnë edhe rregullat strikte të përcaktuara në protokoll
Featured image of article: Ka optimizëm në Serie A, Asambleja bën gati protokollin për rikthimin e tifozëve Foto Ilustruese

ITALI-Në Serie A, Asambleja e Ligës është mbeldhur dhe ka propozuar një protokoll ndryshe që do t’i hapë udhë pranisë së tifozëve në shkallët e stadiumit. Bëhet fjalë për një protokoll që pritet të miratohet këto ditë dhe të dorëzohet në Federatën e Futbollit, ku presidenti i saj Gabriele Gravina do të provojë më pas të bindë institucionet qeveritare që të pranojnë hapjen e dyerve të stadiumeve.

Sipas planit synohet një hapje graduale, fillimisht me një numër minimal të pranishmish, që do të zbatojnë edhe rregullat strikte të përcaktuara në protokoll dhe më pas me shtimin e tifozëve në shkallët e stadiumit, në mënyrë graduale.

Fakti që nuk ka pasur asnjë problem gjatë këtyre javëve, i ka bërë optimistë klubet e kampionatit italian se do të mund të rikthejnë tifozët në shkallët e stadiumit brenda këtij sezoni, për të synuar normalitetin me sfidat e sezonit të ri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment