Sport

“Ka bërë zyrën e tij më të madhe se e gjithë ekspozita”, kreu i UEFA-s kritikon Dukën për punimet tek Shtëpia e Futbollit (VD)

Ceferin, i shoqëruar bashkë me zyrtarë të tjerë të UEFA-s, si dhe delegacionin e Federatës Franceze ka parë nga afër ambientet e tjera të FSHF-së, duke dëgjuar shpjegimet për çdo hapësirë të tij.

TIRANË- Presideniti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin, ka qenë sot i pranishëm në kantierin e punimeve të zyrave të reja të Federatë Shqiptare të Futbollit, e cila do të quhet Shtëpia e Futbollit shqiptar.

Ceferin, i shoqëruar bashkë me zyrtarë të tjerë të UEFA-s, si dhe delegacionin e Federatës Franceze ka parë nga afër ambientet e tjera të FSHF-së, duke dëgjuar shpjegimet për çdo hapësirë të tij.

Duke dalë nga ndërtesa ai iu tha duke qeshur bashkëpunëtorëve të tij edhe një batutë, kundër Dukës, por ky i fundit vetëm qeshi ku e dëgjoi dhe më pas të dy vijuan inpektimin e punimeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ka bërë zyrën e tij më të madhe se e gjithë ekspozita. Duhet ta bëj edhe unë këtë”, tha Ceferin, që ngjalli të qesghura tek të pranishmit.

Aleksander Ceferin do të jetë sot ftuar special në stadiumin e ri kombëtar që do të inagurohet në ndeshjen ndaj Francës e cila luhet në mbrëmje në orën 20:45.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment