Sport

Juventusi shkarkon Pirlon: “Faleminderit Andrea!”

Trajneri largohet nga klubi bardhezi pas një viti dhe dy trofeve të fituara
Featured image of article: Juventusi shkarkon Pirlon: “Faleminderit Andrea!”

ITALI – Tani është zyrtare: Andrea Pirlo nuk është më trajneri i Juventusit. Njoftimi erdhi përmes mediave sociale të klubit të Juventusit.

“Faleminderit, Andrea. Këto janë fjalët e para që të gjithë ne duhet të themi në fund të kësaj eksperience të veçantë të jetuar së bashku”,- thuhet në fillim të një letra me të cilën Juve falënderon dhe përshëndet trajnerin.

Andrea Pirlo largohet nga pankina e bardhezinjve pas një viti, duke fituar dy trofe dhe siguruar pjesëmarrjen në Champions League në sezonin e ardhshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

 

Shto Koment