Sport

Juventusi: Dybala i lodhur, një javë punë e diferencuar…

Dëmtimi i lehtë në kofshën e majtë për argjentinasin, i cili do të ngadalësojë ritmin dhe do të humbasë ndeshjen miqësore të së shtunës kundër Cesena. Telashe të ngjashme edhe për Da Gracën
Featured image of article: Juventusi: Dybala i lodhur, një javë punë e diferencuar…
Përditësuar:

ITALI – “Paulo Dybala dhe Marco Da Graca do të kryejnë punë të personalizuara për ditët e ardhshme, për shkak të një lodhjeje në kofshën e majtë për aduktorin e parë dhe të djathtën për të dytin, duke iu referuar përfundimit të trajnimit të djeshëm”.

Kështu njofton Juventusi për dëmtimet e lehta të dy lojtarëve. Për argjentinasin, në veçanti, priten 7 ditë punë të diferencuar dhe për këtë arsye ai do të humbasë ndeshjen e parë miqësore të sezonit, atë të planifikuar për të shtunën kundër Cesena.

Nga ana tjetër, nuk ka asnjë lajm në frontin e rinovimit: pas bisedës së frytshme me Allegrin gati një javë më pare. Ardhja e agjentit të tij Antun në Torino pritet deri në fund të muajit. Ndërkohë, një nga postimet e tij, që e fikson atë me Del Piero, po merr një vlerësim të jashtëzakonshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment