Sport

Juventusi dënohet për ankthin që u ka shkaktuar 162 tifozëve koreanë, nga mungesa e Ronaldos në fushë

Një gjyq i çuditshëm është zhvilluar këto ditë në Korenë e Jugut, ku tifozët vendas arrijnë të marrin dëmshpërblimin e kërkuar ndaj "Zonjës së Vjetër"
Featured image of article: Juventusi dënohet për ankthin që u ka shkaktuar 162 tifozëve koreanë, nga mungesa e Ronaldos në fushë
Përditësuar:

KOREJA E JUGUT – 162 tifozë nga Koreja e Jugut, kanë fituar një çështje gjyqësore ndaj Juventusit, pasi kishin akuzuar se qëndrimi i Kristiano Ronaldos në pankinë dhe aktivizimi i tij gjatë ndeshjeve miqësore të Juventusit në Seul në prag të sezonit të ri, u kishte shkaktuar atyre “shqetësim në gjendjen emocionale.”

Si rrjedhojë skuadra italiane e Juventusit është detyruar që t’i kompensojë atyre gjysmën e çmimit të biletës që kishin paguar dhe një dëmshpërblim prej 50.000 dollarësh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment