Sport

Juventus përmbys Brescian, merr kreun e seria A

Debutimi i Mario Balotellit nuk ishte aspak fatsjellës për Brescian e cila ka humbur në përballje me Juventus.
Featured image of article: Juventus përmbys Brescian, merr kreun e seria A Foto ilustruese.

Juventus zëvendësoi Interin në krye të Serisë A pasi mposhti Brescian dhe triumfoi në përmbysje me shifrat 1-2.

Alfredo Donnarumma gjuajti mikpritësit, të cilët i dhanë një debutim ish-sulmuesit të Liverpool dhe Manchester City, Mario Balotelli, në një epërsi të papritur.

Një gol i vet nga mbrojtësi i Venezuelës, Jhon Kancelori i barazoi rezultatet para se mesfushori i Bosnje-Hercegovinës Miralem Pjanic të arrinte fitoren.

Juventus ishin pa Cristiano Ronaldo për shkak të një dëmtimi të lojtarit por gjithsesi arritën të triumfonin në këtë ndeshje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Balotelli kishte disa shanse në paraqitjen e tij të parë për klubin e tij të lindjes, pasi përfundoi një pezullim me katër ndeshje që ai u dorëzua në Marsejë sezonin e kaluar pasi Brescia e bëri Juventusin të punojë shumë për fitoren.

Burimi: BBC SPORT

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment