Sport

Juventus ideon shkëmbimin e bujshëm, sakrifikon Dybalan për…

Sipas gazetës torineze “Tuttosport”, Juventus po vlerëson rikthimin e “oktapodit” në Torino dhe për të bërë këtë drejtuesit po mendojnë një shkëmbim të barabartë
Featured image of article: Juventus ideon shkëmbimin e bujshëm, sakrifikon Dybalan për… Paulo Dybala

ITALI– E ardhmja e Paul Pogba-s vazhdon të prodhojë zhurmë.Mesfushori francez ka edhe një vit kontratë me Manchester United dhe pothuajse me siguri divorci mes tyre është i pashmangshëm. “Djajtë e Kuq” nuk duan që lojtari më i mirë të largohet duke mos përfituar asnjë të hollë nga lojtari.

Sipas gazetës torineze “Tuttosport”, Juventus po vlerëson rikthimin e “oktapodit” në Torino dhe për të bërë këtë drejtuesit po mendojnë një shkëmbim të barabartë. Kjo nënkupton: Dybala në Manchester, ku do të fitojë midis 12 dhe 15 milionë eurove në sezon, dhe Pogba përsëri te “Zonja e Vjetër”.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment