Sport

Juventus bën ofertën e “çmendur”, ofron tre lojtar për Pogba

Juventus kërkon një rikthim të mesfushorit francez Paulo Pogba, duke ofruar tre lojtarë në këmbim të tij.
Featured image of article: Juventus bën ofertën e “çmendur”, ofron tre lojtar për Pogba Paulo Pogba

Klubi i Juves gati për një super negociatë, që do kishte rigjallëruar rikthimin e Paulo Pogba në Juventus.

Flitet për të ofruar tre lojtarët  Blaise Matuidi , Joao Cancelo dhe Douglas Kosta në këmbim të francezit Paul Pogba.

Juve e gatshme të privonte veten nga tre lojtarë  vetëm për  të fituar shërbimet e mesfushorit francez.

Bardhezinjtë mendojnë se kjo ofertë do të bindë si trajnerin Solskjaer ashtu dhe klubin anglez për të lënë të lirë Paul Pogba.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Klubi i Manchester United duket se nuk është i gatshëm të largojë nga formacioni i tij një mesfushor si Paulo Pogba.

Manchester United shprehet se vlera e kampionit të botës është 150 milionë euro, një shumë që bëri Realin të heq dorë nga mesfushori, por një vlerë shumë e lartë dhe për buxhetin e Juves. Kjo ishte arsyeja që klubi ofroi tre lojtarë.

Burimi: Spazjo

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment