Sport

“Juve, Real Madrid e Barcelona jashtë Championsit”, radio spanjolle PLAS BOMBËN!!! UEFA ka marrë vendimin për tre klubet

Cadena Cope dha lajmin, duke zbuluar dëshirën e presidentit të UEFA-s Aleksandër Ceferin, shumë i irrituar nga krijimi i Super League-s.
Featured image of article: “Juve, Real Madrid e Barcelona jashtë Championsit”, radio spanjolle PLAS BOMBËN!!! UEFA ka marrë vendimin për tre klubet Andrea Agnelli

EUROPË-Një njoftim mund të vijë menjëherë pas finales së Champions League. Juventus, Real Madrid dhe Barcelona mund të përjashtohen zyrtarisht nga të gjitha garat evropiane për dy vjet. Cadena Cope dha lajmin, duke zbuluar dëshirën e presidentit të UEFA-s Aleksandër Ceferin, shumë i irrituar nga krijimi i Super League-s.

ÇFARË KISHTE THËNË UEFA-UEFA rezervon të drejtën për të marrë të gjitha masat që i konsideron të përshtatshme ndaj klubeve që deri më tani kanë refuzuar të heqin dorë” nga projekti i Super League-s. “Çështja do të sillet shpejt në organet disiplinore kompetente të UEFA-s”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

ROLI I REAL MADRID-Paralajmërimi i Ceferin, përsëri sipas Cadena Cope, do ta kishte dërguar në zemërim Florentino Perez, arkitektin kryesor të këtij projekti. Los Blancos do ta kishin deklaruar veten të hapur për dialog, por në rast të përjashtimit për dy vjet nga garat europiane situata mund të ndryshojë rrënjësisht: vendimi do të sfidohej menjëherë nga klubi madrilen.

E.Ç (Dosja.al)

Një Koment në ““Juve, Real Madrid e Barcelona jashtë Championsit”, radio spanjolle PLAS BOMBËN!!! UEFA ka marrë vendimin për tre klubet

  1. UEFA duhet te shperbehet sepse eshte nje zyre plehrash qe na e ka shtrenjtuar sportin dhe e ka kthyer ne pazar. Shume mire do ishte qe te gjitha skuadrat ta braktisnin UEFAn dhe te hanin nje mut pastaj plehrat e Uefas

Shto Koment