Bota

“Contagion” është filmi që parashikoi Covid-19, flet aktori: Ishte paralajmërues

Law tha se ishte i përgatitur për këtë pandemi, që prej 10 vitesh, pra që prej publikimit të filmit.
Featured image of article: “Contagion” është filmi që parashikoi Covid-19, flet aktori: Ishte paralajmërues Jude Law gjatë filmit Contagion

SHBA- Shpërthimi i pandemicsë së koronavirusit në mbarë botën ngjalli interesin e mijëra njerëzve për të ndjekur filma apo seriale që kishin të bënin me pandemitë.

Ndërkohë që prej marsit, muaj në të cilin Covid-19 shpërtheu fuqishëm në mbi 200 shtete, Contagion është bërë një nga filmat që ka arritur shikueshmëri të lartë, por për aktorin, Jude Law kjo ishte diçka e çuditshme.

Teksa ka qenë i ftuar në emisionin Jimmy Fallon, Law u shpreh se nuk ka nevojë të shihet filmi, por vetëm të ndiqen rregullisht lajmet.

 “Më duket pak e çuditshme që të gjithë u kthyen për të parë filmin, në mes të asaj që po ndodhte vërtet. Ju mjafton të ndiqni lajmet, nuk keni nevojë të shihni filmin.”

Law tha se ishte i përgatitur për këtë pandemi, që prej 10 vitesh, pra që prej publikimit të filmit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nëse jam i sinqertë, një nga kujtimet ose përvojat më ndikuese në atë film ishin mjekët dhe virologët që po na këshillonin.  Ata të gjithë shpreheshin se ideja e filmit është një histori “kur” dhe jo “nëse” do të ndodhë.”- ka thënë ai.

Jude i ka marrë këshillat që në kohën kur realizoi filmin, ndërsa ne po i bëjmë pjesë të rutinës gjatë pandemisë së vërtetë.

Burimi:  UsaToday

A.C/Dosja.al

Shto Koment