Politike

“Ju vraftë Zoti e ju zëntë buka e kalamajve”, Berisha reagon ndaj Cekës: Revolta e ligjshme shpirtërore

Berisha është shprehur se deklarata e fortë ishte një revoltë e ligjshme dhe shpirtërore e Cekës.
Featured image of article: “Ju vraftë Zoti e ju zëntë buka e kalamajve”, Berisha reagon ndaj Cekës: Revolta e ligjshme shpirtërore Sali Berisha

Tiranë- Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon ku Neritan Ceka bëri deklaratën e fortë, teksa u shpreh se  të gjithë ata që do të votojnë më 30 qershor do t’i zërë buka e kalamajve dhe do të qorrohen. (lexo këtu)

Berisha për këtë deklaratë të Cekës është shprehur se kjo ishte një revoltë e ligjshme dhe shpirtërore e Cekës.

“Revolta e ligjshme shpirtërore e Neritan Cekes, njërit prej themeluesve të pluralizmit politik, me varrmihësin e zgjedhjeve të lira!”, shprehet Berisha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

J.V/Dosja.al

Shto Koment