Politike

“Ju lutem mos më lini vetëm”, Pjerin Ndreu zbulon SMS-të për zgjedhjet: Lezha model në votime

Në një reagim në Facebook, Ndreu shkruan se Lezha ishte një model në ditën e zgjedhjeve dhe pse u tentua që të prishej nga falangat e punonjësve të bashkisë.
Featured image of article: “Ju lutem mos më lini vetëm”, Pjerin Ndreu zbulon SMS-të për zgjedhjet: Lezha model në votime Pjerin Ndreu, kreu i Bashkisë Lezhë

LEZHË- Kreu i sapozgjedhur në Bashkinë e Lezhës, Pjerin Ndreu ka reaguar në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit. Në një reagim në Facebook, Ndreu shkruan se Lezha ishte një model në ditën e zgjedhjeve dhe pse u tentua që të prishej nga falangat e punonjësve të bashkisë.

Më tej ish-deputeti i PS ka zbuluar dhe një mesazh që i ka mbërritur në 30 qershor ku i shkruan “Ju lutem mos më lini vetëm”.

Asnje vote teper, pervec atyre qe kane marre pjese ne proces, asnje e numeruar teper as mangunt, as per kandidatet dhe as per keshillin. Procesi i Lezhes eshte nje model. Sfidoj kedo qe ka pretendime dhe helmon dynjane me idiotesi. Standartin tentuan ta prishin ca falanga punonjesish bashkie qe ndersa s’kane bere nje lek pune 4 vjet askund, ju pergjigjen SMS-se: ‘Ju lutem mos me lini vetem’ duke u instalu para qendrave te votimit, duke telefonu votuesit, dhe duke ushtru dhune verbale”, shkruan Ndreu.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment