Politike

Jozefina Topalli lërkon largimin e Bashës nga PD-ja: Dikush tjetër e rrëzon Ramën, fajtor që e le vendin pa Opozitë dhe tradhëtove demokratët

VIDEO
Sipas ish-kryeparlamentares, Basha ka humbur sa herë ka hyrë në zgjedhje, ka lënë vendin pa Opozitë, ka bërë pakte me Ramën, ka tradhëtuar demokratët dhe ka sjellë në Kuvend deputetë si Majlinda Halilaj, Kujtim Gjuzi dhe Kristaq Papa, të cilët mbahen mend për gafat e panumërta në fjalimet e tyre.
Featured image of article: Jozefina Topalli lërkon largimin e Bashës nga PD-ja: Dikush tjetër e rrëzon Ramën, fajtor që e le vendin pa Opozitë dhe tradhëtove demokratët Jozefina Topalli dhe Lulzim Basha
Përditësuar:

TIRANË– Jozefina Topalli ka kritikuar ashpër kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në një status në profilin e saj në Facebook, Topalli lë të nënkuptohet se Basha duhet larguar nga drejtimi i PD-së, pasi sipas saj e ka shkatërruar këtë të fundit. Topalli ka numëruar një nga gjërat, për të cilat e akuzon Bashën fajtor.

Sipas ish-kryeparlamentares, Basha ka humbur sa herë ka hyrë në zgjedhje, ka lënë vendin pa Opozitë, ka bërë pakte me Ramën, ka tradhëtuar demokratët dhe ka sjellë në Kuvend deputetë si Majlinda Halilaj, Kujtim Gjuzi dhe Kristaq Papa, të cilët mbahen mend për gafat e panumërta në fjalimet e tyre. Sipas Topallit, me një person tjetër në krye të PD-së, Rama rrëzohet Brenda pak muajve.

Fajtor! Humbi sa here hyri ne zgjedhje,qe kur u shpall kryetar i PD, la vendin pa opozite, beri PD ( Partine e endrrave ) karneval, tradhetoi demokratet duke djeg mandatet e parlamentit, i dhuroi Rames te gjitha bashkite dhe keshillat bashkiak, shpalli vetengrirjen dhe vrau voten ne partine, qe solli lirine e votes, zboi themelues, qendrestare, autoritete e kontribues, shpartalloi cdo strukture te partise te ngritur me sakrifica titanike, premtoi se nuk do lejonte zgjedhje me 30 qershor dhe beri sikur e harroj, premtoi se nuk do dorezonte bashkite dhe i leshoi pa asnje problem, premtoi se do kishte zgjedhje me 13 tetor meqe kishte fitu me 85% ..dhe beri sikur s’e mbante mend; premtoi ne cader se s ka zgjedhje me Ramen dhe hyri ne qeveri me Ramen kryeminister, i doli zot listes se tij private , tha se mbante totalisht pergjegjesi dhe tani ben sikur ia kane sjell mga marsi.
Ktheu partine ne biznes te familjes… Boll eshte boll! Me nje drejtim te ri te Partise Demokratike , Rama rrezohet per pak muaj, e vendi clirohet nga 4 vete ( partnere te tij) qe e mbajne peng,”- shkruan Topalli krahas videos ku Basha dëgjohet se thotë se do të mbajë përgjegjësi për personat e listuar krah PD-së, dhe që sot sipas ish-kryetares së Kuvendit bën sikur i kanë ardhur nga planeti Mars.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment