Politike

Jozefina Topalli: Ben Blushi, politikani me fjalimet më të bukura, dinte të prekte e godiste në Parlament

VIDEO
E ftuar në emisionin “Jashtë loje”, me Sidorela Gjonin, ish-kryetarja e parlamentit dhe kryetarja e “Lëvizjes për ndryshim”, Jozefina Topalli tha se për të Ben Blushi mmbante fjalimet më të bukura.
Featured image of article: Jozefina Topalli: Ben Blushi, politikani me fjalimet më të bukura, dinte të prekte e godiste në Parlament Jozefina Topalli

TIRANË– Jozefina Topalli ka veçuar një prej politikanëve shqiptarë që sipas saj ka goditur gjithmonë me fjalimet e tij në Kuvend.

E ftuar në emisionin “Jashtë loje”, me Sidorela Gjonin, ish-kryetarja e parlamentit dhe kryetarja e “Lëvizjes për ndryshim”, Jozefina Topalli tha se për të Ben Blushi mmbante fjalimet më të bukura.

Topalli tha se Blushi dinte të prekte më fjalimet e tij në Parlament.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ben Blushi. Kishte ndërhyrje shumë të veçanta, nuk them më i bukuri apo më i thelli, por që ishin shumë të veçanta. Ndoshta si gazetar ai dinte të prekte dhe të ndërtonte frazën dhe fjalinë në mënyrë që të tërhiqte të gjithë dhe të mobilizonte vëmendjen e njerëzve,”- u shpreh ajo.

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment