Sport

Jose Mourinho është i sigurtë: Me Ronaldon dhe Juventusin jashtë, ‘Topi i Artë’ po pret Lionel Messin

Messi ka një sezon fenomenal dhe me Juventusin dhe Cristiano Ronaldon jashtë kësaj lufte, ai e di se Topi i Artë po pret për të.
Featured image of article: Jose Mourinho është i sigurtë: Me Ronaldon dhe Juventusin jashtë, ‘Topi i Artë’ po pret Lionel Messin Lionel Messi dhe Jose Mourinho.

Eliminimi i Juventusit nga Liga e Kampionëve do të thotë se Lionel Messi tashmë ka një avantazh të madh në Topin e Artë të 2019, sipas Jose Mourinho.

Mourinho e njeh Manchester United më mirë se shumica dhe ka analizuar ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës, ndeshja e dytë e të cilës u vendos fillimisht nga dygolëshi i argjentinasit.

“Pozicioni i Messit është i lehtë për t’u kuptuar, por nuk është e lehtë të krijosh një kafaz për ta mbajtur atë,” tha portugezi për Russia Today.

Manchester United në ndeshjen e parë zotëroi zonën qendrore shumë mirë, por në këtë ndeshje unë mendoj se ata u përpoqën për të filluar lojën me një perspektivë të ndryshme.

Në frontin e mbrojtjes kishte vetëm Fred dhe kjo është zona ku Messi rrezikon.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur Messi ka topin një-kundër-një, je i vdekur.

Duhet të krijoni një kafaz rreth Messit.

Messi ka një sezon fenomenal dhe me Juventusin dhe Cristiano Ronaldon jashtë kësaj lufte, ai e di se Topi i Artë po pret për të.

Ata janë më shumë favorit se Liverpool, por mendoj se është 50-50.

Jose Mourinho, ish trajneri i Manchester United.

B.N/dosja.al

Shto Koment