Showbiz

E thonë yjet! Astrologu shqiptar bën parashikimin: Koronavirusi zhduket VETËM pas 6 qershorit, kjo shenjë e ndihmon

Astrologu shqiptar Jofiel Koço shkruan se karantinimi nuk do të zbutet deri pas datës 21 prill, ndërsa pandemia do të zhduket pas 6 qeshorit, pasi hëna hyn tek shenja e binjakëve, gjq që favorizon mushkritë.
Featured image of article: E thonë yjet! Astrologu shqiptar bën parashikimin: Koronavirusi zhduket VETËM pas 6 qershorit, kjo shenjë e ndihmon

TIRANË– Astrologu shqiptar Jofiel Koço me anë të një statusi në Facebook ka parashikuar se kur mund të përfundojë periudha e karantinimit në Shqipëri. Ai shkruan se karantinimi nuk do të zbutet deri pas datës 21 prill, ndërsa pandemia do të zhduket pas 6 qeshorit, pasi hëna hyn tek shenja e binjakëve, gjq që favorizon mushkritë.

” Me 6 qeershor, aksi hënor hyn tek binjakët, shenjë që kontrollon mushkëritë, dhe pikërisht kjo do të jetë faza finale e mposhtjes së pandemisë,”-shkruan astrologu. 

ASTROLOGJIA & VIRUSI COVID-19

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Per te kuptuar nga ana astrologjike se cfar solli nje Pandemi-Globale , duhet te shikojme kombinimin e rralle midis PLUTONIT & SATURNIT. Saturni kishte kohe qe ndodhej ne Bri-Cjap , por kur me 4- Dhjetor hyri dhe JUPITERI ne shenjen e Bri-Cjapit i dha shume shtyse Fillimit te ketij Virusi qe per here te pare u shfaq ne Dhjetor 2019. Kur SATURNI u takua me PLUTONIN me 5′-6 Janar 2020 Bota degjoi per here te pare per virusin, nga shenjat qe disa njerez ne Kine po shfaqnin… Takimet e PLUTONIT me SATURNIN jane shume fatkeqe dhe ne Astrologji, ky kombinacion quhet ne menyre te koduar si : “HENA E 6″-te. Kombinimet midis Henes dhe Diellit, quhet HENA e PARE, kombinimi midis MERKURIT & JUPITERIT quhet HENA e 2-te, e kshu me radhe…… HENA E 6-te. ose takimi PLUTON-SATURN eshte aq famekeq sa qe jane bere dhe Filma-Horror me titullin :”HENA e 6-te” ku subjeti i Horrorit kane qene njerez te infektuar, te shperfytyruar dhe te de-humanizuar qe iknin rrugeve….. SI DO TE VAZHDOHET ME VIRUSIN & KALKULIMET. ASTROLOGJIKE. ELEMINIMI I PANDEMISE do te kaloje disa faza qe lidhet me Tranzitet Planetare. 1)- SATURNI. doli nga Bri-Cjapit me 22 -Mars, Duke hyre ne Ujor. Ne nuk jemi me nen efekti i HENES SE 6-te sepse nuk kemi me Saturnin dhe Plutonin ne nje shenje. Kjo i sjell shume me Optimizem situates. Çfare do sjelle Saturni ne UJOR? UJORI kontrollon disa sector: 1-KOMPIUTER- ELEKTONIKE;2- ELEKTRICITETIN; 3-FARMACEUTIKEN. Tani Sektori Farmaceutik do marre shume Vemendje. Shpikje Ilaçesh, Vaksina, Vitamina etj. 2)-MARSI me 31-Mars del nga Bri-Cjapi dhe hyn ne Ujor . Kjo sjell shume optimizem. Nxjerr njerezimin nga “shokimi”, pamvaresisht se shume SHTETE do kene rritje te te infektuarve deri sa te arrijne “pikun” e tyre…. 3)- Me 1 – Prrill VENERA del nga Dashi dhe hyn ne Dem. Sjell Shprese,” ringjallje”, vitalitet. Me 21 Prill DIELLI hyn ne Dem, duke rigjeneruar forcat tona, duke i pare gjerat me sy-realist dhe jo me Frike & Panik sikurse i shikojme tani. 4)- Me 6 QERSHOR , AKSI HENOR hyn ne Binjaket, shenje qe kontrollon Mushkerite dhe kjo eshte faza finale e Mposhtjes se Virusit. Dalja e Saturnit & Marsit nga Bri-Cjapi, nga PLUTONI i “tmerrshem” , pamvaresisht rritjes se numrit te infektimeve, qe jane pasoje e te shkuares nuk duhet te jape pesimizem… (Persa i perket KARANTIMIT, vetem pas dates 21 PRILL ( e tutje) kur DIELLI te hyje ne Shenjen e DEMIT dhe vetem gjate kesaj shenje ka mundesi te dalim, ose te “zbutet” Izolimi. Zbutjen e mbeshtet dhe takimi URAN -MERKUR ne DEM me 1- MAJ)

Ndërkohë harta e të prekurve në Shqipëri është zgjeruar, ku epiqendra e COVID-19 është Tirana, e pas saj vjen Fieri e Korça. Ndërkohë që janë 146 të infektuar, 17 prej të cilëve janë shëruar dhe 5 viktima. Lezha, Shkodra, Vlora, Kavaja e Elbasani janë qytetet e tjera të prekurve. Gjendja e e të shtruarve në pavion është e stabilizuar deri më tani, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të qëndrojnë brenda.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment