Bota

Joe Biden bën testin për Covid-19, Presidenti i SHBA-së rezulton negativ

Lajmi është bërë i ditur nga ekipi i tranzicionit, ku njofton se Presidenti për fat të mirë ka dalë negativ
Featured image of article: Joe Biden bën testin për Covid-19, Presidenti i SHBA-së rezulton negativ Joe Biden

SHBA– Presidenti i zgjedhur i SHBA0-së Joe Biden, ditën e sotme i është nënshtruar testit të Covid-19. Lajmi është bërë i ditur nga ekipi i tranzicionit, ku njofton se Presidenti për fat të mirë ka dalë negativ.

Nuk dihet nëse Biden ka kontraktuar me ndonjë person që është infektuar me koronavirus.

“Presidenti i zgjedhur Biden iu nënshtrua testimit PCR për COVID-19 sot dhe rezultoi negativ”, tha ekipi i tranzicionit Biden në një deklaratë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

SHBA- është një nga vendet më të prekura në botë nga koronavirusi, k që prej fillimit të pandemisë deri më tani kanë humbur jetë 254,742 persona dhe janë infektuar 11,729,356 të tjerë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment