Sport

Joachim Low, dikur në majën e olimpit, sot nuk e duan 84% e tifozëve gjerman: ja kë preferojnë

Në një sondazh të zhvilluar nga agjensia gjermane e lajmeve SID, 84% të atyre që kanë marë pjesë në sondazh, kërkojnë shkarkimin e Low
Featured image of article: Joachim Low, dikur në majën e olimpit, sot nuk e duan 84% e tifozëve gjerman: ja kë preferojnë Joachim Low

GJERMANI– Në vitin 2014 Gjermania u shpall kampion bote për herë të katërt nën drejtimin e Joachim Low. Që nga ai vit kanë ndryshuar shumë gjëra dhe pikërisht në vitin 2020 tekniku që dikur i shpalli kampion tani nuk pëlqehet më në sytë e tifozëve gjerman.

Humbja turpëruese 6-0 ndaj Spanjës i ka vendosur kapak gjithçkaje dhe fansat mendojnë se ka ardhur fundi i një cikli. Në një sondazh të zhvilluar nga agjensia gjermane e lajmeve SID, 84% të atyre që kanë marë pjesë në sondazh, kërkojnë shkarkimin e Low.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndonëse drejtuesit e Federatës i dhanë besimit teknikut edhe për në Euro 2021.Dy emrat më sugjestionues që pëlqehen nga tifozët si pasues të Klopp janë ata të Jurgen Klopp dhe Hansi Flick.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment