Sport

Jo vetëm dopietë, Bayern vendos edhe një rekord absolut me fitoren në Kupë

Nëse vazhdojnë ecurinë pozitive në Champions League, bavarezët mund ta vijojnë më tej këtë ecuri pozitive, duke e bërë këtë rekord të pathyeshëm. Ata janë në super formë
Featured image of article: Jo vetëm dopietë, Bayern vendos edhe një rekord absolut me fitoren në Kupë Foto ilustruese, Bayern

Bayern dje fitoi 4-2 në finalen e Kupës së Gjermanisë kundër Bayer Leverkusen. Skuadra bavareze ka fituar dopietën dhe po bëhet gati që në gusht të kompletojë tripletën duke fituar Champions League.

Lojtarët e trajnerit Hansi Flick kanë vendosur një rekord historik në futbollin gjerman. Ata kanë 17 fitore radhazi në të gjitha kompeticionet, duke kaluar pikërisht Bayer Leverkusenin e vitit 1978. “Aspirinat” kishin 16 fitore radhazi asokohe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse vazhdojnë ecurinë pozitive në Champions League, bavarezët mund ta vijojnë më tej këtë ecuri pozitive, duke e bërë këtë rekord të pathyeshëm. Ata janë në super formë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment