PolitikeVirale

‘Jo po Kosi, jo po gjiza, jo po gjalpi’, sot iu ‘tha pështyma’, por deri dje Rama betohej për Kajmakun: Ai burrë s’ka paguar një gjobë, ju krimi-krimi (VIDEO-PERLA)

Ndërkohë që sot, Rama ia la përgjegjësinë Kajmakut, duke “larë” duart me të, pasi folën institucionet, disa javë më parë, kryeministri mendonte ndryshe.
Featured image of article: ‘Jo po Kosi, jo po gjiza, jo po gjalpi’, sot iu ‘tha pështyma’, por deri dje Rama betohej për Kajmakun: Ai burrë s’ka paguar një gjobë, ju krimi-krimi (VIDEO-PERLA) Edi Rama, kryeminister, Agim Kajmaku, kryetari i Bashkise Vore

TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve iu bind sot kërkesës së Prokurorisë së Përgjithshme për t’i hequr mandatin kryetarit të Bashkisë Vorë, Agim Kajmaku. Me 5 vota unanime, KQZ i hoqi mandatin Kajmakut, që fshehu një arrestim të vitit 2003 në Janinë.

Ndërkohë që sot, Rama ia la përgjegjësinë Kajmakut, duke “larë” duart me të, pasi folën institucionet, disa javë më parë, kryeministri mendonte ndryshe. I ftuar tek “Real Story”,  Rama nuk ngurronte t’i bënte një alibi publike Kajmakut, duke e prezantuar tek shqiptarët si një burrë që nuk ka paguar njëherë në jetë një gjobë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Si është e mundur që një burrë që s’ka paguar një gjobë në jetën e tij, dhe për të nuk verifikohet asgjë, zero, ju e fusni dhe e bëni tre. Ju. Si është e mundur? Dhe dalin pozojnë atje. Krimi-krimi-droga-droga… Kajmaku-kosi-gjiza-gjalpi. Ça janë këta more, ça janë këta? Ku i ndodh kjo? Unë s’kam parë”.-tha Rama për Kajmakun, ndërsa sot iu tha pështyma para gazetarëve për të dhënë një përgjigjie lidhur me përgjegjësinë e Partisë Socialiste në këtë kandidim.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment