Aktualitet

Brenda vitit ndryshohen tre ‘shefe’! Ikën drejtoresha e FSDSH Rudina Degjoni, në vend të saj emërohet Elisa Berziu! Posti i mëparshëm krah Ramës

Largohet drejtoresha e Përgjithshme e Fondit të Detyrueshëm të Sigurimit Shëndetësore, Rudina Dëgjoni. Në në vend të saj është emëruar është emëruar Elisa Berziu, e cila është drejtoresha e tretë në krye të FSDSH në një hark kohor prej një viti.
Featured image of article: Brenda vitit ndryshohen tre ‘shefe’! Ikën drejtoresha e FSDSH Rudina Degjoni, në vend të saj emërohet Elisa Berziu! Posti i mëparshëm krah Ramës Elisa Berziu dhe Rudina Dëgjoni

TIRANË– Drejtoresha e Përgjithshme e Fondit të Detyrueshëm të Sigurimit Shëndetësore, Rudina Dëgjoni ka dhënë dorëheqjen nga posti. Edhe pse ajo është larguar nga detyra, ende nuk ka të dhëna për dorëheqjen e saj.

Në në vend të saj është emëruar është emëruar Elisa Berziu, e cila është drejtoresha e tretë në krye të FSDSH në një hark kohor prej një viti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dëgjoni u emërua me konkurs në këtë pozicion në maj të vitit 2019, pas një eksperiencë menaxhuese dhe akademike disavjeçare. Ajo u emërua në post pas largimit të Adela Xhemali, e cila qëndroi vetëm disa muaj.

Ndërsa Berziu më para ka mbajtur pozicionin e koordinatores së Platformës së Bashkëqeverisjes në Kryeministri.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment