Sociale

Jeni mërzitur nga grupet në WhatsApp/ Merr fund bezdia e madhe, aplikacioni bën ndryshimi e ri

Me këtë ndryshim të ri që ka njoftuar WhatsApp, ju mund t’i bëni “mute” grupit përgjithmonë.
Featured image of article: Jeni mërzitur nga grupet në WhatsApp/ Merr fund bezdia e madhe, aplikacioni bën ndryshimi e ri Foto ilustruese

TIRANË–  Çdo kush prej nesh është pjesë e më shumë se 2 ose 3 grupeve në WhatsApp. Duke nisur nga familja, puna dhe grupi universtitetit, jemi të detyruar të qëndrojmë në këto grupe për shkak të informacioneve  që na nevojiten.

Por ndodh që të jesh  edhe pjesë e grupeve, ku anëtarët e tjerë ti nuk i ke takuar asnjëherë.

Ky fakt mund të ketë mërzitur shumë nga ne, por nuk kemi  mund të bëjmë “left” për të mos ofenduar anëtarët e grupit.

Me këtë ndryshim të ri që ka njoftuar WhatsApp, ju mund t’i bëni “mute” grupit përgjithmonë.

Kujtojmë se deri më tani,  ky aplikacion në pronësi të Facebook u ka ofruar përdoruesve vetëm mundësinë për të bërë “mute” njoftimet nga një bisedë individuale ose grup për tetë orë, një javë deri në një vit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Te besh “mute ” deri ne 1 vit.

WABetaInfo shpjegon se një llogari që përdoret për të zbuluar të dhëna rreth veçorive të ardhshme, WhatsApp po kërkon të ndryshojë opsionin njëvjecar të “mute” në “mute gjithmonë”.

Por  nëse ju nuk doni të merrni njoftime për 365 ditë nga një grup, a nuk është më mirë mos të merrni njoftime kurrë? Si gjithmonë, nuk ka asnjë garanci që ky opsion do të jetë në te dy miliardë përdoruesit e WhatsApp-it në të gjithë botën.

Burimi: Express.co.uk

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment