Virale

‘Jemi së bashku’/ Kulla e Burj Khalifa-s flet SHQIP, mesazhi që vjen nga Dubai në kohë të vështira (FOTO)

VIDEO
Në kullën më të njohur në botë, në gjuhë të ndryshme të të gjitha shteteve që janë prekur nga pamdemia është lënë një mesazh solidarizues.
Featured image of article: ‘Jemi së bashku’/ Kulla e Burj Khalifa-s flet SHQIP, mesazhi që vjen nga Dubai në kohë të vështira (FOTO) Kulla e Burj Khalifa-s

DUBAI– Është kthyer në trend tashmë që ngjarje të rëndësishme në botë, përfshihen edhe në festivalin e dritave në kullën Burj Khalifa.

Kësaj here, tema ka qënë pandemia e koronavirusit, e cila ka pushtuar botën. Në kullën më të njohur në botë, në gjuhë të ndryshme të të gjitha shteteve që janë prekur nga pamdemia është lënë një mesazh solidarizues.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Kulla e Burj Khalifa-s

“Ne jemi të gjithë në këtë bashku,”-shkruhet shqip. Është gabim por rëndësi shumë të madhe ka gjesti dhe jo detajet. Në fakt është dashur që të shkruhet “We are all in this together” por Google Translate se ka bërë mirë punën e tij.

(K.M/Dosja.al)

Shto Koment