Sport

“Jemi një skuadër”,Antonio Conte në delir pas fitores ndaj M’Gladbach: Me këtë shpirt që kemi, do i hapim probleme çdo skuadre

Antonio Conte është shumë i kënaqur me ndeshjen që zhvilloi skuadra e tij në atë fitore 3-2 kundër skuadrës gjermane
Featured image of article: “Jemi një skuadër”,Antonio Conte në delir pas fitores ndaj M’Gladbach: Me këtë shpirt që kemi, do i hapim probleme çdo skuadre Antonio Conte
Përditësuar:

MILANO-Misioni u realizua. Interi duhej të fitonte dhe suksesi erdhi. Tani kualifikimi do të luhet me Shakhtar Donetsk, edhe nëse fitorja mund të mos jetë e mjaftueshme: për të kaluar në raundin tjetër nuk duhet të ketë një barazim midis Real Madrid dhe Gladbach në ndeshjen tjetër të Grupit B.

Antonio Conte është shumë i kënaqur me ndeshjen që zhvilloi skuadra e tij në atë fitore 3-2 kundër skuadrës gjermane.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Zhvilluam një lojë të rëndësishme, ndoshta me vuajtje të panevojshme. Urime djemve sepse shpirti ishte i duhuri. Kur vendosim këtë shpirt në fushë të gjithë skuadrat do i vendosim në  vështirësi.Ajo qe shohë une eshte nje rritje e pergjegjesise nga ana e te gjitheve dhe vetem në këtë mënyrë mund të rritemi si ekip dhe të synojmë diçka ambicioze. Ne jemi duke bërë një rrugë të vështirë, ndeshje si këto dëshmojnë se ekipi reagon kur duhet.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment