Aktualitet

“Dil nga zyra, na ke gënjyer”, banorët e Trevllazërit i ‘zënë derën’ Dritan Lelit, protestojnë për rrugët (Video)

Ata i kërkojnë kryabshkiakut të Vlorës që të dalë nga zuyra dhe të flasë me popullin. Banorët kërkojnë ndërtimin e rrugëve.
Përditësuar:

VLORË– Banorët e fshatit Trevllazër kanë mbërritur paraditen e sotme në Bashkinë e Vlorës, teksa po protestojnë për gjendjen e rrugëve. 

Ata kanë kërkuar të takojnë kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Lelin, dhe e thërrasin  të dalë nga zyra dhe të flasë me popullin.

Banorët e fshatit Trevllazër shprehen të zhgënjyer. Ata tregojnë se në zonën e tyre prej 5 vitesh nuk është bërë asnjë lloj investimi dhe se rrugët nuk kanë as ndriçim dhe as kanalizime.

Me pankarta në duar banorët kërkojnë që t’u shtrohen rrugët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Duam vetëm 4 km rrugë”, “Duam rrugë”, “Trevllazëri proteston për rrugët”,- shkruhet në disa prej pankartave. 

(f.m/dosja.al)

Shto Koment