Aktualitet

Të gjithë me maska e në rresht njëri pas tjetrit, del VIDEOJA, si shkuan në banesën e Jonuzajt forcat e RENEA-s

Të gjithë në rrjesht pas njëri-tjetrit kanë shkuar në banesën e 47-vjeçarit për ta kapur. 
Featured image of article: Të gjithë me maska e në rresht njëri pas tjetrit, del VIDEOJA, si shkuan në banesën e Jonuzajt forcat e RENEA-s Xhevahir Jonuzi dhe efektivët e policisë

TIRANË– Report Tv ka siguruar një video nga efektivët e RENEA-s që shkuan në banesën e Xhevahir Jonuzajt për ta arrestuar.

Siç duket edhe nga videoja,  superaksioni është zhvilluar nga Forcat Speciale Renea, Drejtoria e Forcës së Posaçme Operacionale në Policinë e Shtetit, në bashkëpunim me DVP në Vlorë. Të gjithë në rrjesht pas njëri-tjetrit kanë shkuar në banesën e 47-vjeçarit për ta kapur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Efektivët e policisë

Kapet i shumëkërkuari Xhevahir Jonuzi. 47-vjeçari kërkohej për vrasjen e dy personave me kallashnikov në vitin 1999 për arsye të dobëta. Operacioni ka nisur mëngjesin e sotëm rreth orës 7, gjatë të cilit pati edhe shkëmbim zjarri. Nga përplasja me armë mbeti i plagosur i shumëkërkuari.

Efektivët e policisë

(k.m/dosja.al)

Shto Koment