Aktualitet

Janë djegur 15 ha pyje, vijon prej më shumë se 24 orësh zjarri në Cakran të Fierit (VD)

 • Përshihet nga flakët pylli me pisha i Peshtanit, zjarrfikësit s’ndërhyjnë dot prej terrenit
 • Vijon prej më shumë se 24 orësh zjarri në Cakran të Fierit ku janë djegur më shumë se 15 ha pyje. 30 forca zjarrëfikëse nga Patosi dhe Fieri po punojnë për shuarjen e tij.

  FIER- Vijon prej 24 orësh të digjen pyjet në Cakran të Fierit. Mësohet se zjarri që ka nisur që një ditë më parë është përhapur dhe ka kaluar në zonën me ullishte të Kreshpanit. deri më tani janë djjegur 15 ha pyje.

  Dëmet janë mjaft të konsiderueshme ndërkohë që në vendngjarje kanë mbërritur 10 forca zjarrfikëseje të Patosit dhe 20 të Fierit.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Ndërkohë zjarri vijon te përhapet.

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment