Politike

“Jam përpjekur ta mbaj privat”, Endi Fuga “thyen” rregullat dhe u bën thirrje shqiptarëve: E diela është shumë e rëndësishme

Ai shton se  ishte përpjekur që ta mbante sa më privat Instagram-in, por votimi të dielën për të është shumë i rëndësishëm dhe prandaj prej andej ka bërë thirrje që të gjithë të shkojnë të zgjehdin.
Featured image of article: “Jam përpjekur ta mbaj privat”, Endi Fuga “thyen” rregullat dhe u bën thirrje shqiptarëve: E diela është shumë e rëndësishme Edi Rama dhe Endri Fuga

TIRANË- Endi Fuga, Drejtori i Komunikimit në Kryeminsitri, i cili qëndron gjithmonë në hije këtë herë ka zgjedhur që të bëj një reagim publik.

Fuga në një postim në Instagram u bënë thirrje të gjithëve që të shkojnë në votime në 30 qershor. Ai shton se  ishte përpjekur që ta mbante sa më privat Instagram-in, por votimi të dielën për të është shumë i rëndësishëm dhe prandaj prej andej ka bërë thirrje që të gjithë të shkojnë të zgjehdin.

Postimi i Endri Fugës

“Instagramin jam perpjekur ta mbaj sa me privat, por votimi te Dielen eshte eshte dicka qe prek secilin prej nesh, familjet tona. Sepse Shqiperia nuk mund te ece perpara me mallkime, por me pune. Prandaj te Dielen, #unevotoj ✌🏻”, shkruan Endi Fuga.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë se për 30 qershorin dy kampet politike janë të ndara, pasi opozita nuk merr pjesë në zgjehdje dhe u ka bërë thirje qytetarëve të mos shkojnë të votojnë. Nga ana tjetër qeveria dhe maxhoranca kërkon që këto zgjedhje të bëhen dhe sipas tyre do të jenë model.

(A.B. Dosja.al)

Një Koment në ““Jam përpjekur ta mbaj privat”, Endi Fuga “thyen” rregullat dhe u bën thirrje shqiptarëve: E diela është shumë e rëndësishme

  1. edhe une kam te njetin mendim si mazhoranca qe do jen Zgjedhjet më model qe kemi par ndonjeher por ne ndryshym nga mazhoranca une mendoj qe do jen model per zi model turpi model i keq qe sduhet te ndiqet si model

Shto Koment