AktualitetRajoni

‘Jam oficer i policisë sekrete shqiptare’!/ Arrestohen dy shqiptarët trafikantë kokaine në Greqi, policia i bëri thirrje ‘Ndalo’, 39-vjeçari tentoi ti shtypte me makinë

Në momentin që policia bëri thirrjen “Ndalo”, 30-vjeçari u bind dhe dorëzoi çantën me 50 gram kokainë. Ndërsa 39-vjeçari ktheu timonin dhe tentoi të përplasje një oficer policie.
Featured image of article: ‘Jam oficer i policisë sekrete shqiptare’!/ Arrestohen dy shqiptarët trafikantë kokaine në Greqi, policia i bëri thirrje ‘Ndalo’, 39-vjeçari tentoi ti shtypte me makinë Foto Ilustruese

GREQI– Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke, pasi hiqeshin si efektivë.  I pari që ra në pranga ishte një 30-vjeçar e më pas u arrestua dhe bashkëpuntori i tij i cili tentoi të shtypte me makinë policinë, si dhe bashkëshortja e këtij të fundit.

Dy shqiptarët ishin vendosur nën vëzhgim prej të paktën tre muajsh pas informacioneve se do të trafikonin sasi kokaine. Policia ndërhyri në zonën Megalou Vassiliou, ku 39-vjeçari shqiptar po afrohej me një Volkswagen Passat. Ai u takua me 30-vjeçarin dhe i dha një çantë. Ky i fundit pasi mori porosinë u largua drejt një makine tip BMW.

Në momentin që policia bëri thirrjen “Ndalo”, 30-vjeçari u bind dhe dorëzoi çantën me 50 gram kokainë. Ndërsa 39-vjeçari ktheu timonin dhe tentoi të përplasje një oficer policie.

Kur zbuloi se nuk mund të largohej sepse kishim bllokuar rrugën, ai u nis përsëri dhe duke e kthyer automjetin drejt kolegëve të mi dhe veçanërisht drejt meje që i isha afruar në këmbë, duke kërcënuar. Ekzistonte një rrezik i menjëhershëm për të na goditur rëndë. Me ndihmën e kolegëve nga ekipi i DIAS dhe veprimi i menjëhershëm, ne arritëm ta mobilizonim atë në Rrugën Kombëtare Athinë-Lamia”, ka deklaruar ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

30-vjeçar shqiptar i ka bërë të ditur policit grek, se ishte një oficer i policisë sekrete shqiptare.

Ai na tha se ishte një oficer i policisë sekrete shqiptare dhe se po vepronte në Greqi me qëllim që të mblidhte informacion dhe të informonte autoritetet shqiptare dhe na tregoi një dokument përkatës”.- tregoi polici grek.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment