Aktualitet

“Jam në detyrë si gjyqtare”, Vorpsi flet pasi mbërriti në Gjykatën Kushtetuese

 • Dy emra për një post, Vorpsi dhe Xhaferllari mbërrijnë në Gjykatën Kushtetuese, shmangin gazetarët: Mos u lodhni
 • Teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot”, Vorpsi ka zgjedhur të japë një prononcim.
  Featured image of article: “Jam në detyrë si gjyqtare”, Vorpsi flet pasi mbërriti në Gjykatën Kushtetuese Arta Vorpsi

  TIRANË– Arta Vorpsi, e cila mbërriti sot në Gjykatën Kushtetuese bashkë me Marsida Xhaferllarin është shprehur për mediat se në këtë institucion ka mbërritur si një gjyqtare.

  Teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot”, Vorpsi ka zgjedhur të japë një prononcim.

  “Jam këtu si gjyqtare, jam në detyrë,”– mësohet të ketë thënë ajo.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Arta Vorpsi, kandidantja për gjyqtare në Kushtetuese e cila u rendit e para në listën e KED, u betua një ditë më parë në një zyrë noteriale duke injoruar totalisht rolin e Presidentit. Nga ana tjetër, përpara Metës u betuan tre anëtaret: Marsdia Xhaferllari, Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji.

  Toska, Papajorgji dhe Xhaferllari çojnë në 6 numrin e anëtarëve në Kushtetuese,

  (f.m/dosja.al)

  Shto Koment