Aktualitet

Jakup Krasniqit i bastisën shtëpinë për 9 orë, çfarë e shpëtoi Veselin? Baton Haxhiu: Ia kanë fotografuar banesën, avioni kishte dy ditë në Kosovë

Baton Haxhiu ka bërë me dije se përveç bastisjes së banesës së Jakup Krasniqit për plot 9 orë, e njëjta gjë ishte planifikuar edhe për Kadri Veselin.
Featured image of article: Jakup Krasniqit i bastisën shtëpinë për 9 orë, çfarë e shpëtoi Veselin? Baton Haxhiu: Ia kanë fotografuar banesën, avioni kishte dy ditë në Kosovë Baton Haxhiu

TIRANË– Analisti Baton Haxhiu ka komentuar thirrjen në Hagë të ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe dy ish-kryeparlamentarëve, Kadri Veseli dhe Jakup Krasniqi.

Haxhiu ka bërë me dije se përveç bastisjes së banesës së Jakup Krasniqit për plot 9 orë, e njëjta gjë ishte planifikuar edhe për Kadri Veselin. I ftuar në emisionin “Opinion”, Haxhiu tha se në aeroportin e Kosovës prej të paktën 2 ditësh ishte “parkuar” edhe avioni që do t’i dërgonte në Hagë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kadriut ia kanë fotografuar shtëpinë. Nuk e ka pasur familjen në shtëpi. Avioni ka qënë i parkuar dy ditë më herët,”-tha Haxhiu.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment