Sport

Ja sa vlen “koka” e Tiranës për sponsorin Alban Xhaferri, Vllaznia kërkon të ruajë kreun por edhe të motivojë lojtarët

Sipas “Panorama Sport” shkruan se sponsori Alban Xhaferi, bashkë me drejtuesit e klubit dhe biznesmenë që mbështesin Vllazninë, mund të shpërblejnë ekipin me 20 mijë euro
Featured image of article: Ja sa vlen “koka” e Tiranës për sponsorin Alban Xhaferri, Vllaznia kërkon të ruajë kreun por edhe të motivojë lojtarët Alban Xhaferri

SHKODËR-Vllaznia nuk heq dorë nga asgjë, lufton në të dy frontet për trofetë, në sprintin final për titullin kampion. Klubi shkodran është rikthyer rivalizues në kampionat pas një ngërçi që shoqëroi skuadrën javët e fundit.

Për javën e 30-të të Superiores, Vllaznia do të luajë ndaj Tiranës në transfertë, një ndeshje e rëndësishme për fatet e dy skuadrave. Megjithatë sponsori i klubit,Alban Xhaferri nuk dëshiron ti lërë asgjë rastësisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas “Panorama Sport” shkruan se sponsori Alban Xhaferi, bashkë me drejtuesit e klubit dhe biznesmenë që mbështesin Vllazninë, mund të shpërblejnë ekipin me 20 mijë euro nëse mposht Tiranën. Gjithsesi, kjo shifër nuk është ende zyrtare.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment