Showbiz

Ja kur do të performojë Jonida Maliqi në Eurovision 2019

 • Pregatitjet nga Tel Aviv, Jonida Maliqi tregon si do të shfaqet në skenën e Eurovision (Foto)
 • Fansat e ‘flaktë’ në Izrael, Jonida Maliqi mes emocioneve dhe dashurisë së tyre
 • Provat e para nisën, kështu do të vishet Jonida Maliqi në skenën e Eurovision(Video)
 • Publikohet lista me emrat e jurisë shqiptare në Eurovision 2019
 • Nuk do të jetë vetëm, tre këngëtarët shqiptarë do të shoqërojnë Jonida Maliqin në Eurovision
 • Shkëlqeu në tapetin portokalli, mesazhi në veshjen e Jonida Maliqit në Eurovision(Video)
 • Jonida Maliqi zbulon detajet për ndjekësit, ja ku renditet performanca e Shqipërisë në skenën dhe gjysmëfinalen e Eurovision 2019.
  Featured image of article: Ja kur do të performojë Jonida Maliqi në Eurovision 2019 Jonida Maliqi.

  Jonida Maliqi do të përfaqësoj Shqipërinë në skenën e Eurovision 2019, me këngën ”Ktheju tokës.’ Pak minuta më parë ajo zbuloi për ndjekësit dhe fansat se kur do të performojë në skenën madhështore.

  “Shqipëria do të këndojë e 14-ta në natën e dytë të Eurovisionit më 16 Maj,”– shkruan ajo në postimin e saj. Kënga “Ktheju Tokës”, siç mund ta shikoni edhe në foton e mëposhtme renditet e 14-ta, në gjysmëfinalen e dytë.

  Ndërkohë që 3 vendet e para renditet: Armenia, Irlanda dhe Moldavia.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Postimi i Jonida Maliqit në Instagram.

  L.K/Dosja.al

  Shto Koment