Aktualitet

Iu iku patenta për pak shpejtësi/ Policia nxjerr pamjet, ja çfarë ndodhi mbrëmë në këto akse rrugore, brenda 4 orëve…

Për vëtëm 4 orë kontroll me radar u pezulluan 12 leje drejtimi, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit plot 103 patenta për shpejtësi që varionte deri në 170 km/h.

TIRANË- Policia e Shtetit ka zhvilluar aksion gjatë natës duke inspektuar akset rrugore që lidhen me Tiranën; atë të Durrësit; dhe Sauk-Teg-Kashar. Efektivët e Policisë kanë ushtruar kontrolle me radarë, duke qarkulluar me shpjetësi që qarkullonte nga 137 deri ne 152 km/h, në një kohë kur fluksi ishte ende i lartë.

Për vëtëm 4 orë kontroll me radar u pezulluan 12 leje drejtimi, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit plot 103 patenta për shpejtësi që varionte deri në 170 km/h.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë deri tani gjatë kontrolleve duke përdorur alkool-testin, në të gjithë vendin janë arrestuar 7 shoferë që drejtonin mjetin në gjendje të dehur.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment