Rajoni

Italia nuk gjen qetësi/ Përveçse koronavirusit, stuhitë dhe reshjet përmbysin rrugët, rrufeja godet Kishën dhe i vë flakën

VIDEO
Në Siçili, Katania rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje të shumta në rrugë por edhe autostrada mes zonës së Sirakuzës dhe Katanias.
Featured image of article: Italia nuk gjen qetësi/ Përveçse koronavirusit, stuhitë dhe reshjet përmbysin rrugët, rrufeja godet Kishën dhe i vë flakën Pamje te Kishes
Përditësuar:

ITALI- Italia nuk po gjen dot qetësi. E gjithë pjesa e Veriut është është gjunjëzuar nga pandemia e koronavirusit ndërkohë që mbrëmjen e sotme Jugu i Italisë është përfshirë nga stuhi dhe reshje të dendura.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Siçili, Katania rreshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje të shumta në rrugë por edhe autostrada mes zonës së Sirakuzës dhe Katanias. Disa rrugë të tjera rrezikojnë të përmbyten, teksa nivelet e disa lumenjve në këtë zonë janë në pikën kritike. Ndërsa në Katania, një rrufe ka goditur  Kishën e Shën Vitus, ecila më pas ka marrë menjëherë flakë.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment