Bota

Italia ngre alarmin, 3 delfinë të vdekur brenda një jave në Liguria

Janë gjetur 3 delfinë të vdekur brenda një jave në ujërat e Ligurias në Itali.
Featured image of article: Italia ngre alarmin, 3 delfinë të vdekur brenda një jave në Liguria Pamje nga Liguria

ITALI-  Në ujërat mes Ligurias dhe Toscanës është gjetur delfini i tretë i vdekur brenda një jave. Ndërkohë në këtë situatë hetuesit e Institutit zooprofilaktik kanë ngritur alarmin për këtë ngjarje të pazakontë.

Për të identifikuar delfinin e fundit të vdekur në brigjet e Rapallo, në Xhenova, videoja e bërë virale në rrjetet sociale tregon qartë trupin e pajetë të gjallesës.

Ndërkohë alarmi ka shkaktuar nisjen e hetimeve mbi vdekjen e mistershme të 3 delfinëve në Xhenova.

Delfini i parë u gjet i vdekur më 21 korrik, i dyti në  3 ditë ëm vonë në 24 korrik pranë plazhit të Bordighera, ndërsa i treti është gjetur më 29 korrik. 3 delfinë të vdekur brenda një jave.

Burimi: Tgcom24

A.C/Dosja.al

Shto Koment