ArgetimKuriozitete

Italia kryen gjetjen e rradhës / Zëvëndëson pipat me makaronat !

Kjo është një mënyrë shumë e mirë për të mbrojtur natyrën, dhe për të ulur sadopak prodhimin e plastikës në vend.
Featured image of article: Italia kryen gjetjen e rradhës / Zëvëndëson pipat me makaronat !

ITALI –  Mesa duket, që në momentin që Mc Donalds hoqi përdorimin e pipave plastikënë shërbimet e saj, dhe shumë vende të tjera janë duke ndjëkur shëmbullin e njëjtë.

Italia ka gjetur një zgjidhje gjeniale për zëvëndësimin e pipave plastikë.

Ajo ka vendosur që në vend të tyre, të përdori fijet e makaronave.

Njerzëve u jepen makarona për të pirë lëngjet e tyre, dhe ata duket se e kanë pritur më së miri këtë gjë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo është një mënyrë shumë e mirë për të mbrojtur natyrën, dhe për të ulur sadopak prodhimin e plastikës në vend.

Mjafton që makaronat të mos i përdorin për pije të nxehta, ato zgjasin deri në një orë, janë një përdorimshe, dhe tërësisht të riciklueshme.

Burimi: Unilad.co

E.C/Dosja.al

Shto Koment