Bota

Italia e viteve ’50-’60 dhe civilizimi i vajzave seksi, epoka “La Dolce Vita” vjen përmes fotove të Paolo di Paolo

Në këto fotografi fantastike, tregohet vendlindja e tij, e cila pas Luftës së II Botërore u përfshi nga një "boom" i madh ekonomik.

ITALI- Albumi i fotografit të madh italian Paolo di Paolo, tregon italianët e viteve 1950-’60 dhe civilizimin e vajzave seksi.

Në këto fotografi fantastike, tregohet vendlindja e tij, e cila pas Luftës së II Botërore u përfshi nga një “boom” i madh ekonomik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Epoka që shpesh quhet “La Dolce Vita” vjen edhe më e “ëmbël” përmes fotografive që do të qëndrojnë në ekspozitën “MAXXI” në Romë deri më 30 qershor.

(E.S. Dosja.al)

Shto Koment