Bota

Itali/ Tabela Speranza-Di Maio: Mini-karantina ka mbaruar nga 15 maj për vendet e BE, një muaj më vonë për SHBA

Itali ka vendosur që nga data 15-maj të heqë karantinën për udhëtarë që vijnë nga vendet evropiane, Britania e Madhe dhe Izraelin. Qëllimi i qeverisë, është të rihapet në të gjitha vendet e huaja që kanë arritur një nivel të lartë të vaksinimit.
Featured image of article: Itali/ Tabela Speranza-Di Maio: Mini-karantina ka mbaruar nga 15 maj për vendet e BE, një muaj më vonë për SHBA Luigi Di Maio dhe Roberto Speranza.

ITALI- Përmes mini-karantinës Italia do të jetë e hapur për ata që vijnë nga vendet evropiane, nga Britania e Madhe dhe Izraeli duke filluar nga 15 maji. Vendimi është bërë i ditur për mediat e huaja nga Ministri i Jashtëm Luigi Di Maio dhe nga Ministri i Shëndetësisë Roberto Speranza.

Të njëjtat rregulla në fuqi në Itali do të zbatohen për udhëtimet në rajone jo të verdha, do me thënë nevoja për një zbutës negativ, të një vaksinimi të kryer ose tashmë të kontraktuar Covid.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sa për SH.B.A., duket se fluturimet falas Covid do të jenë nga mesi i qershorit. Qëllimi është që të rihapet duke eleminuar karantinën edhe për turistët amerikanë, duke zbatuar gjithmonë të njëjtat kritere si ‘kalimi i gjelbër’.

(F.I/DOSJA.AL)

Shto Koment