Bota

Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 17 viktima 114  raste të reja dhe 335 pacientë të shëruar nga Covid-19 

Autoritetet e Shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 114  raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  243.344  të tjerë.
Featured image of article: Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 17 viktima 114  raste të reja dhe 335 pacientë të shëruar nga Covid-19  Foto ilustruese

ITALI- Ministria e Shëndetësisë italiane, ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 17 viktima nga koronavirusi dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë deri më tani ka shkuar në për 34.984 persona.

Autoritetet e Shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 114  raste të reja pozitiv dhe numri në total i të infektuarve ka shkuar në  243.344  të tjerë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 335 ndërsa numri i përgjithshëm i njerëzve që kanë fituar betejën me COVID-19 ka shkuar në 195 441 persona të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment