Bota

Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 12 viktima 276 raste të reja dhe 295 pacientë të shëruar nga Covid-19

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 276 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 242.639 pacientë.
Featured image of article: Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen 12 viktima 276 raste të reja dhe 295 pacientë të shëruar nga Covid-19 Foto ilustruese

ITALI-  Ministria e Shëndetësisë Italiane, ka nj0ftuar se gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 12  viktima nga koronavirusi, dhe numri në total i të vdekurve që nga fillimi i pandemisë deri më tai ka shkuar në  34 ,938  persona.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 276 raste të reja pozitiv dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 242.639 pacientë.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 295  ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 194, 273 të tjerë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: corriere.it

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment