Aktualitet

U fut në liqen për të nxjerrë varkën, mbytet shqiptari në Itali (Emri)

38 vjeçari shqiptar, humbi jetën, pasi u fut në ujërat e liqenit për të nxjerrë një varkë me pedale.
Featured image of article: U fut në liqen për të nxjerrë varkën, mbytet shqiptari në Itali (Emri)

ITALI- Një 38 vjeçar shqiptar, i cili jetonte në Arona, humbi jetën dje në ujërat e liqenit Maggiore. Ngjarja ka ndodhur në Meina të Italisë.

Viktima eshte identifkuar si Festim Brankollari, i cili u nxor nga ujërat e liqenit disa orë pas kërkimeve nga zhytësit e Brigadës së Zjarrit. 

Trupi i pajetë i 38-vjeçarit u gjet në njëzet metra thellësi dhe njëqind metra larg bregut të liqenit, konkretisht larg skelës ku ankoroheshin anijet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas raportimeve të medieve italiane, Brankollari ishte futur në ujërat e liqenit për të nxjerrë një varkë me pedale, e cila ishte tërhequr nga uji për shkak të erës, por kjo përpjekje rezultoi fatale për 38-vjeçarin.

vijon…

(a.m/dosja.al)

Shto Koment